Skiriasi energetinis naudingumas, skiriasi ir kaina

Skiriasi energetinis naudingumas, skiriasi ir kaina

Sukūrė : -

Skiriasi energetinis naudingumas, skiriasi ir kaina

Karkasiniai namai kainos atžvilgiu gali labai skirtis. Vieni, mažesni, pagaminti iš paprastesnių medžiagų gali būti itin pigūs, o ištaigingesni turės ir didesnę kainą. Pastaroji gali priklausyti ir nuo to, kokio energetinio naudingumo pastato jūs norėsite.

Energetinio naudingumo samprata

Apie dideles šilumos sąskaitas paprastai susimąstoma tik žiemą – kada jau nebėra ko pakeisti, telieka mokėti arba mesti daugiau malkų į kieto kuro katilą. Tačiau iš karto statant būstą, kuris būtų aukštos energetinio naudingumo klasės, galėsite daugiau sutaupyti šaltesniu metu, kada turėsite šildytis.

Norint apskaičiuoti pastatų energetinio naudingumo klasę, paprastai kreipiamas dėmesys į išorinių sienų minimalią šilumos varžą. Kuo ji didesnė, tuo sienos gali sulaikyti daugiau šilumos viduje, tad žiemos metu bus šilčiau.

Nors namai gali būti skirstomi nuo A++ (aukščiausia klasė) iki G, šiuo metu pastarąją klasę gauna tik apleisti, seniai statyti pastatai. Nuo šių metų visi naujai statomi būstai turi būti mažiausiai A klasės naudingumo. Kuo toliau, tuo bus minimali galima klasė didinama: nuo 2021 metų sausio 1 dienos bus galima statyti tik A++ naudingumo klasės būstus. Dėl to žinoma keisis karkasiniai namai, kainos.

Kaip užtikrinamas energetinis naudingumas?

Kiekviena namo turima savybė yra užtikrinama naudojant aukštos kokybės medžiagas. Karkasinių namų energetinis naudingumas daugiausia priklauso nuo naudojamų apšiltinimo medžiagų. Pavyzdžiui, jei tai bus pralaidi medžiaga, tuomet susidarys daug šilumos tiltelių ir nebus galima užtikrinti aukštos šilumos varžos.

Jei yra statomas skydinis namas, jo sienoms paprastai naudojamos klijuotos medienos plokštės ir neoporas. Šios medžiagos pasirinktos ne tik dėl gero šilumos išlaikymo, bet ir dėl atsparumo atmosferos poveikiui.

Daugiau informacijos apie naudojamas medžiagas.

Būstų ateitis

Tikimasi, kad kuo toliau, bus kreipiamas dėmesys ne tik į tai, kad pastatai turėtų kuo aukštesnę energetinio naudingumo klasę. Bus svarbu ir kuo mažesnis energijos naudojimas. Tai reiškia, kad karkasiniai namai bus statomi su saulės baterijomis, vandens perdirbimo sistema.