Koks užuolaidų audinys tinkamiausias?

Koks užuolaidų audinys tinkamiausias?

Sukūrė : -

Koks užuolaidų audinys tinkamiausias?

Prieš įsigyjant užuolaidas būtina susipažinti su audiniais, iš kurių gaminamos pačios užuolaidos. Taip pat svarbu nuspręsti, ko namuose reikia labiausiai, ar užuolaidų, romanetėlių, širmų ir panašiai. Siūloma didelė audinių pasiūla, todėl pirkėjas dažnai nežino, kuris variantas jam tinkamiausias. Galima bandyti derinti su namų interjero dizainu, vis dėlto rezultatas gali ir nuvilti. Vieni užuolaidų audiniai reikalauja daugiau priežiūros nei kiti ir panašiai.

Svarbu išsirinkti tinkamai

Pirmiausia, vertėtų pasirinkti formą ir tik tada audinį. Tai padės nesusipainioti asortimente. Natūralūs audiniai: linas, medvilnė yra linkę labiau glamžytis. Vis dėlto šiuo metu tai ypač populiarus pasirinkimas. Šioms medžiagoms reikalingas sausas valymas. Taip pat šios rūšies užuolaidos puikiai apsaugo nuo saulės ir gražiai blunka. Šilkas laikomas prabangia medžiaga, vis dėlto jis neapsaugo nuo saulės.

Maišyti audiniai dažniausiai yra lengviau išvalomi ir nesiglamžo. Jų ir kaina būna palankesnė pirkėjui. Taip pat audiniai gali būti įvairių spalvų ir storių. Tai priklauso nuo poreikių. Kartais į užuolaidas galima įsiūti pamušalą. Užuolaidų audiniai taip pat gali būti sintetiniai.

Būdas – sutaupyti?

Dažnai perkant užuolaidas turgeliuose ir kitokiuose vietose, nesuteikiamas garantinis. Šiuo atveju vertėtų pasisaugoti sukčių. Būtinas audinių sertifikatas, kuris įrodo iš ko pagamintas audinys, kurioje šalyje jis pagamintas ir panašiai. Patikimi salonai suteikia garantinį už kokybę, todėl net perkant brangesnę prekę galima sutaupyti. Kitaip nei perkant turgeliuose įsigyta prekė gali nuvilti ir būti netinkama naudojimui.

Ką daryti su likusia medžiaga?

Dažnai klaidingai manoma, kad likus audiniui jį galima išmesti. Neapsigaukite, ir išnaudokite ją savo naudai. Iš medžiagos galima pagaminti servetėles, pagalves ir kita. Tokiu būdu, išnaudosite viską ir gausite daugiau. Užuolaidų audiniai nebūtinai turi būti skirti tik užuolaidoms, ją galima panaudoti ir universaliau.

Verta apsvarstyti

Prieš pirkimą pirkėjui naudinga apsvarstyti tiek vietą namuose, tiek priežiūrą. Pagal kriterijus galėsite atsirinkti, kas Jūsų namams naudingiausia. Nevertėtų likusios medžiagos išmesti, o kaip tik ją galima naudingai pritaikyti kitoms namų detalėms.