Ko svarbu nepamiršti įsirengiant svajonių namus?

Ko svarbu nepamiršti įsirengiant svajonių namus?

Sukūrė : -

Ko svarbu nepamiršti įsirengiant svajonių namus?

Sunku būtų rasti žmogų, kuris nesvajotų apie galimybę sau leisti pasistatyti ir įsirengti nuosavą namą. Nepaisant to, kai kuriuos asmenis galbūt atbaidytų kiekis pastangų, kurias reiktų įdėti savo namą prižiūrint: kambarių valymas, rekuperacinė sistema, jos įrengimas ir priežiūra, vandentiekio įvedimas ir pan. Su kai kuriais iš šių iššūkių gali padėti susitvarkyti „Systemair“, tačiau svarstant apie svajonių namų įrengimą pastaruosius klausimus būtina apmąstyti detaliau.

 

Vėdinimo reikšmė namų atmosferai

 

Namai, kuriuose vyrauja slogi nuotaika, nuovargis, irzlumas ir panašaus pobūdžio neigiama atmosfera vargiai gali būti vadinami svajonių namais. Tačiau būstas labai lengvai gali virsti tokia vieta neįvertinus dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip akyvazdžios, savaime suprantamos smulkmenos.

 

Vienas iš pastarųjų dalykų į kuriuos reiktų atsižvelgti yra oro cirkuliacija pastate. Neretai patalpų vėdinimo praktika gali būti apipinta įvairiais mitais ir klaidingais įsitikinimais, galimai suformuluotais perdėto taupumo, kuris paradoksaliu būdu ilgainiui gali sąlygoti išlaidas skirtas atitaisyti prasto patalpų vėdinimo pasėkmes. Dėl šios priežąsties rekuperacinė sistema yra praktiška investicija įsirengiant naujus namus. Indėlis į tinkamas vėdinimo sistemas kaip, kad „Systemair“ kondicionierius ir rekuperatorius, gali apsaugoti nuo minėtų papildomų išlaidų ateityje.

 

Prasto vėdinimo pasėkmės

 

Svarbu atsiminti, jog tinkamai neišvėdinus patalpų, oras kambariuose gali būti iki 90% kartų labiau užterštas negu pastato išorėje. Ilgainiui „stovintis oras“ gali sukelti problemų ne tik pastatui, bet ir jo gyventojams. Kambariuose vyraujant drėgmei ir atitinkamam šilumos kiekiui pastato viduje sudaromos tinkamos sąlygos daugintis ligas sukeliantiems mikroorganizmams ir pelėsiniams grybeliams.

 

Žmonėms įpratusiems gyventi senesnės statybos (ir mažesnio sandarumo) pastatuose, reguliarus langų pravėrimas gali pasrodyti pakankamu problemos sprendimu. Deja tokie veiksmai užtikrina tik trumpalaikį pageidaujamą efektą palyginus su tuo ką gali atlikti rekuperacinė sistema įsigyta „Systemair“.

 

Ne taip kaip pravertas langas ar tarpai sienose egzistuojantys dėl pastato konstrukcijos, tinkama vėdinimo sistema padeda išvėdinti patalpas apsaugodama nuo išorinio triukšmo, bei nesutrikdydama pageidaujamos kambarių temperatūros. Tokiu būdu atsiranda galimybė sutaupyti energijos išlaidas ir sukurti fizinį, bei psichologinį komfortą būdingą tikriems svajonių namams.