Kaip vasarą išlaikyti namus vėsius?

Kaip vasarą išlaikyti namus vėsius?

Sukūrė : -

Kaip vasarą išlaikyti namus vėsius?

Šią vasarą Lietuvoje vyrauja tikras tropikų karštis – neatvėsta net naktį. Įprastai šiltuoju sezonu būnant namuose gelbėja atviri langai, skersvėjis – deja, tai nepasiteisina, kai kaitrūs spinduliai pro langus veržiasi dieną, o naktimis nepakyla gaivesnis vėjas. Tokiais atvejais padės ne tik oro kondicionieriai, bet ir žaliuzės.

Ar oro kondicionierius – vienintelis išsigelbėjimas?

 

Karščiausiomis dienomis džiaugiamės namuose turėdami kondicionierių, tačiau tai nėra vienintelis būdas apsaugoti namus nuo pritvinkusio karščio. Per didelė šalto oro srovė, kai lauke itin karšta, gali padaryti daugiau blogo, nei gero – galite peršalti.

 

Savaime suprantama, kad kai lauke nėra vėjo, o vyrauja itin karštas ir tvankus oras – greičiausiai nepavyks sukurti skersvėjo. Verta pagalvoti apie tai, kaip blokuojame langus nuo saulės. Juos galite dengti užuolaidomis, tačiau visą dieną uždengtos naktinės užuolaidos nesuteiks namams jaukumo. Pagalvokite apie žaliuzes – jos ne tik leis reguliuoti, kiek šviesos patenka į patalpą, bet išliks stilingu sprendimu atsižvelgiant į jūsų interjero dizainą.

 

Žaliuzėsne tik jūsų biurui

 

Vyrauja nuomonė, kad žaliuzes kabinti ant langų dera tik biuruose, tačiau šis požiūris gerokai pasenęs. Jos būna horizontalios ir vertikalios – tikrai pritaikysite dizainą ir namams, ir biurui. Be to, jų pagalba nesunkiai galėsite reguliuoti saulės šviesos patekimo į patalpą lygį. Ne gana to, pasirinkę žaliuzes suteiksite elegancijos savo interjerui.

 

Vėdinkite patalpas

 

Nors pastarosios vasaros stebina tropiniais karščiais, karštos dienos ir naktys aplanko ne kas dieną. Svarbu gerai vėdinti namus, nes pritrūkus oro galite pradėti skųstis rimtomis sveikatos problemomis. Ypač svarbu vėdinti namus, jei neturite oro kondicionieriaus.

 

Karšta vasara gali tapti tikru išbandymu tiek būnant lauke, tiek namuose. Padėti gali žaliuzėsstilingas ir praktiškas pasirinkimas siekiant sureguliuoti, kiek šviesos patenka į namus. Esant galimybei padeda oro kondicionieriai, tačiau svarbu pasirūpinti, kad oro srovė nebūtų per šalta.

 

Be to, nepamirškite vėdinti patalpų, ypač prieš miegą ir naktį. Rūpinkitės savimi ir savo sveikata, karščiausiomis dienomis stenkitės gerti daug vandens.