Kaip namuose įsirengti kanalizaciją?

Kaip namuose įsirengti kanalizaciją?

Sukūrė : -

Tai itin aktualus klausimas tiems, kurie rengiasi arba jau pradėjo statytis nuosavą gyvenamą namą. Ne paslaptis, kad daugelis namus statosi sodų bendrijose (kadangi jos vis dar tuščios), todėl tenka susidurti su tuo, jog vietinė kanalizacija ten – neegzistuoja. Žinoma, kaip sako Feliksnavis.lt ekspertai, specialistai šiam reikalui gali kainuoti daug, todėl kodėl nepamėginus to padaryti patiems? Štai keletas niuansų.

 

Pagrindiniai ypatumai

 

Iš pirmo žvilgsnio, gali pasirodyti, kad nusitiesti kanalizaciją patiems vieni juokai – tereikia iškasti griovius, juose suhuldyti vamzdžius ir viskč padengti gruntu. Tačiau darbo yra kur kas daugiau nei tik tai – klaidos gali padaryti vamzdžius neatliekančiais savo darbo, o tai tik padidins investicijas.

 

Pasak Feliksnavis.lt specialistų, geriausia vamzdžius kloti tada, kai dar nėra išbetonuotos grindys. Ir visų svarbiausia, prieš pamatų įrengimą apskritai numatyti vietas kanalizacijos vamzdžiams iš anksto.

 

Nepamirškite valymo įrenginių

 

Vietinė kanalizacija ne vienintelis etapas, norint pabaigti kanalizacijos darbus. Kitas privalomas žingsnis – nuotekų valymo įrenginių įrengimas. Čia vėl gi egzistuoja pasirinkimas – arba leidžiate įmonei sumontuoti kanalizaciją už jus, arba darote tai patys. Jeigu pasirinksite daryti patys, be abejonės, sutaupysite nemažai pinigų.

 

Jums tereikės iškasti duobę, įkelti valymo įrenginį. Svarbiausia užtikrinti, kad nuotekų peripylimo slenkstis būtų horizontalioje padėtyje. Nepaisant šios taisyklės, įrenginys bus tiesiog nekokybiškas ir neatliks savo funkcijų.

 

Paskutinis etapas – vamzdžių prijungimas

 

Feliksnavis.lt atstovai pažymi, kad paskutinis likęs žingsnis yra nutiesus vamzdžius ir sumontavus visą įrenginį, prijungti juos vieną su kitu. Vietinė kanalizacija bus galutinai sutvarkyta, kai prie išvestų vamzdžių prijungsite klozetą, vonią, dušą, indaplovę, skalbimo mašiną ir kitą buitinę techniką. Vėl gi, galite susijungti viską patys arba palikti tai specialistų rankoms.

 

Taigi, kaip jau žinote, kanalizaciją sutvarkyti ir prijungti galima ir patiems. Jeigu paskaitysite kaip ir įsigilinsite į visus žingsnius, tai taps paprasta ir sutaupys nemažas sumas pinigų. Kodėl nepasistengti, jeigu galima sutaupyti?