Ką verta žinoti apie fasado roletus?

Ką verta žinoti apie fasado roletus?

Sukūrė : -

Ką verta žinoti apie fasado roletus?

Roletai – apsauga nuo karščio, tiesioginių saulės spindulių, puiki priemonė reguliuojant šviesos patekimą į patalpą. Ši informacija girdėta šimtą kartų. Ir dažniausiai kalbama apie vidiniame namų interjere montuojamus roletus. Tačiau vis dažniau prabylama apie pastato išorės apipavidalinimą. Apsauginės žaliuzės jau žinomos, o kas girdėti apie fasado roletus?

Lietuvoje dar naujiena

Tiesa tokia, lietuviai yra konservatyvūs žmonės, sunkai įsileidžiantys neįprastas naujoves. Kalbant apie fasadinius roletus, šie ne išimtis. Jei užsienyje žmonės nebijodami renkasi kažką naujo, Lietuvoje tokia eksterjero detalė dar gali atrodyti neįprastai ir keistai. Retas kuris drįsta tokius namų pokyčius. Visgi kyla klausimas, kuo jie išskirtiniai?

Genialumas slypi paprastume

Fasado roletai gali skambėti neįprastai, kol nežinote detalių. Svarstydami, kaip atnaujinti namų interjerą, dažnai renkamės atnaujinti langų uždangas. Visgi pirmiausia apmąstome atsinaujinimą būsto viduje. Fasadinių langų uždangų išskirtinumas tas, kad jos dengia stiklą. Tai reiškia, kad saulės spinduliai pirmiau pasieks roletus, kurie yra išorėje, o lango stiklas liks apsaugotas.

Atvirkščiai nei montuojant lango uždangas iš vidaus. Pastebėta, kad labiausiai įkaista stiklinių pastatų patalpos. Šviesai reguliuoti žaliuzės padeda, tačiau visiškai negelbėja, kai norisi patalpą atvėsinti. Nes saulė kaitina lango stiklą, o tokiu būdu įkaista visa patalpa. Paprastas, bet genialus sprendimas – pridengti langą iš išorės ir taip sutaupyti tai, kas dažniausiai išsileidžia patalpų kondicionavimui.

Atsparūs bet kokioms oro negandoms

Fasadiniai roletai gaminami iš itin stipraus poliesterio. Ką tai reiškia? Poliesterio medžiaga yra ne tik atspari trinčiai ir nesiglamžo, bet taip pat nesugeria drėgmės ir greitai džiūsta. Tai reiškia, kad nei lietus, nei šaltis nepaveiks roletų išvaizdos. Nei šalta žiema, nei labai lietingas ruduo neturės įtakos šioms langų uždangoms. Fasadinės langų dekoracijos geriau sulaiko ultravioletinius saulės spindulius.

Funkcionalus valdymas

Atrodo, kad pasirinkus fasadui skirtus roletus, problema taps jų valdymas. Tačiau šio tipo langų uždangos valdomos šiek tiek kitaip. Nors atrodo panašūs į įprastus interjerui skirtus roletus, šių valdymas yra šiek tiek skiriasi. Šiam galima pasitelkti rankinę pavarą arba elektros variklius. Dėl šios priežasties fasado roletai gali būti derinami prie išmaniųjų namų funkcionalumo. Pasitelkus klavišinį jungiklį arba nuotolinio valdymo pultelį šių lango uždangų valdymas tampa itin paprastas ir greitas, tad problemos kaip nebūta.

Fasadinius roletus verta rinktis, kuomet būstas pasižymi dideliais langais. Pavyzdžiui, gyvenant lofte. Nes šiuos roletus galima pagaminti bet kokio dydžio langams. Tai dar vienas jų išskirtinumas. Šių roletų pasirinkimas leis efektyviau valdyti vidinę patalpos temperatūrą, izoliuos išorės garsus ir leis mėgautis ramybe.