Ekologiškos užuolaidos – stilinga ir lengva

Ekologiškos užuolaidos – stilinga ir lengva

Sukūrė : -

Ekologiškos užuolaidos – stilinga ir lengva

Norint, kad namai atrodytų ne tik gražiai, bet ir jaukiai, didelės svarbos turi pasirinkti langų uždengimai. Šiomis dienomis atsiranda ir dar vienas veiksnys, kuris nulemia, kokie langų uždangalai turi būti namuose: tai ekologija. Siekiant visus tris veiksnius suderinti, puikiai tinka užuolaidos.

Užuolaidų medžiagos

Priklausomai nuo kabinamų užuolaidų, kambario stiliaus gali skirtis ir užuolaidų medžiagos. Pavyzdžiui, miegamajame paprastai pasirenkamos kiek sunkesnės ir tamsesnės medžiagos, tokios kaip velvetas. Jos taip pat gerai tinka šaltesniu metų laiku, nes geriau sulaiko šilumą kambario viduje.

Dieninėms užuolaidoms pasirenkamos lengvesnės medžiagos: linas, nėriniai. Yra ir dar vienas užuolaidų tipas, kuriam pasirenkami vidutinio sunkumo audiniai: aksomas, šilkas. Jei norite, kad langų uždengimas visiškai atitiktų ekologijos standartus, geriausia rinktis natūralias medžiagas, pavyzdžiui, liną, šilką.

Užuolaidų stiliai ir kabinimas

Kas sakė, kad ekologija nestilinga? Šiomis dienomis siuvamos užuolaidos lengvai gali tapti interjero pažiba. Tiesiog reikia žinoti kaip jas kabinti ir kaip spalvas pritaikyti kambaryje.

Kabinamas langų uždangalas turi vos siekti grindis: geriausia, jei liks tik vienas milimetras iki grindų. Jokiu būdu audinys neturėtų gulėti ant grindų. Reikėtų jas kabinti kiek aukščiau: kuo arčiau lubų, tuo geriau.

Modernūs langų uždengimai žaidžia stiliumi: rasite audinių su geometriniais raštais, kurie gali suteikti įdomumo kambariui, prailginti jį. 2017 metais patariama rinktis gamtos atspalvius ir raštus turinčias užuolaidas. Tačiau negalvokite, kad gamtoje vyrauja tik žalsva ir rusva. Atkreipkite dėmesį į tokius atspalvius kaip melsva, gelsva, rausva.

Kurie kambariai?

Natūralu, kad ne visuose kambariuose tiks užuolaidos. Pavyzdžiui, virtuvėje, vonioje geriau rinktis žaliuzes ar roletus, kurie yra atsparesni drėgmei ar garams. Tačiau tokiose erdvėse kaip vaikų kambarys, miegamasis, svetainė lengvai galėsite pritaikyti skirtingas užuolaidas.

Nepamirškite, kad užuolaidas galima derinti ir su kitais langų uždengimais: įdomiai atrodo tamsesnis audinys, skirtas nakčiai, kartu su šviesiomis žaliuzėmis, skirtomis dienai.

Prireikus rinktis užuolaidas, visuomet galite pasitarti su uždengimų salono specialistais. Jie galės patarti, kuris uždangalas geriausiai tinka prie kambario interjero, paskirties.