Ekologiškiems namams svarbios ir tinkamos užuolaidos

Ekologiškiems namams svarbios ir tinkamos užuolaidos

Sukūrė : -

Ekologiškiems namams svarbios ir tinkamos užuolaidos

Vis populiarėjant ekologiškam gyvenimo būdui, su „Domus Lumina“ tai dar paprasčiau. Žmonės vis daugiau dėmesio skiria savo gyvensenai. Dažnai galima išgirsti, ar paskaityti apie tai, kaip pačių kasdieniniai veiksmai kenkia gamtai ir kiek daug žalos jie padaro. Svarbiausia, kad pasekmes jaučiame jau dabar. Drastiškai pasikeitę metų laikai, labiau tropinį klimatą primenantis lietuviškas pavasaris, vasara ir žiema mus gal ir džiugina, tačiau gamtai turi itin neigiamą poveikį. Augalai pradeda žydėti jau kelintą kartą per metus, paukščiai neskrenda į šiltus kraštus, o vabalėliai nesiruošia žiemai, nes iš aukštos temperatūros atrodo, kad tai panašiau į pavasario pradžią, negu rudens pabaigą. Jeigu ir toliau ignoruosime globalines problemas ir jų nematysime – pasekmės bus dar skaudesnės. Dėl to rekomenduojame kiek įmanoma daugiau dėmesio skirti ne tik maistui, kurui, ar masiškam įvairių niekučių pirkimui, tačiau pasirūpinti, kad ir patys namai būtų kuo ekologiškesni.

Gamtai draugiški audiniai

 „Domus Lumina“ prekiauja tik aukščiausios kokybės užuolaidomis, kurios yra etiškai pagamintos. Tikriausiai retas susimąsto, kokią didžiulę žalą gamtai daro drabužių bei medžiagų industrijos. Drabužių industrija yra viena didžiausių teršėjų pasaulyje. Ypatingai greita mada (fast fashion) kuria drabužius išnaudodami pigią darbo jėgą ekonomiškai silpnose šalyse. Darbuotojai yra išnaudojami, jiems nesuteikiamas joks sveikatos draudimas, o dirbti tenka nežmoniškomis sąlygomis. Tas pats galioja ir kitų audinių kūrimui. Todėl paremdami vietinį verslą ne tik prisideda prie šalies ekonomikos, tačiau prisidedate prie švaresnės gamtos.

Ilgaamžiškos užuolaidos – taupo jūsų pinigus ir gamtos išteklius

Įsigydami brangesnę prekę vienu metu sumokate didesnę sumą, tačiau ilgainiui sutaupote savo ir gamtos sąskaita. Pavyzdžiui, įsigiję daiktų iš „Domus Lumina“ būsite tikri, kad užuolaidų greitu metu nereikės keisti ir savo patrauklia išvaizda džiugins ne tik jus, bet ir svečius. Įsigijus labai pigias gali tekti jas greičiau negu po metų pakeisti naujomis, nes šios supliš, išbluks, ar kitaip susidėvės. Tada teks pirkti naujas, tikėtina, kad vėl nenorėsite investuoti ir rinksitės pigias. Taip nesubaigia užburtas ratas, kurio metu švaistomas biudžetas bei kenkiame gamtai daugeliu aspektų.

Maži žingsneliai turi didelį poveikį. Net ir toks dalykas, kaip apsvarstymas, kokias užuolaidas įsigyti gali prisidėti prie gamtos tausojimo labiau negu nutuokiate.