Ekologiški roletai – ar taip būna?

Ekologiški roletai – ar taip būna?

Sukūrė : -

Ekologiški roletai – ar taip būna?

Rūpinantis ekologija, yra svarbus kiekvienas namų kampelis. Tai ne tik energijos taupymas išjungiant nenaudojamus prietaisus, šviestuvus išėjus iš kambario, bet ir naudojamų medžiagų pasirinkimas. Pavyzdžiui, galbūt metas išsiaiškinti, ar pasirinkti roletai iš tiesų yra ekologiški?

Roletų medžiagos

Šis langų uždengimas yra gana populiarus įvairiuose namuose. Jis susideda iš audinio ir specialaus mechanizmo, kuriuo galima roletą nuleisti arba pakelti. Roletų audiniai yra gana skirtingi: paprastai jie būna iš poliesterio, tačiau gali būti ir natūralūs. Galima rasti roletų, kurie pagaminti iš pluošto siūlų, lino, bambuko. Tačiau dažnai šios medžiagos neužtikrina visiškos apsaugos nuo saulės: pro natūralios medžiagos tarpus dažnai praeina saulės spinduliai. Jie gali būti skirti tik dienai, pritemdyti patalpą, bet ne visiškai užtamsinti.

Langų uždengimai, kurie visiškai užtamsina kambarį, paprastai gaminami iš poliesterio. Nors ši medžiagai yra ilgaamžė, ji sulaiko orą, nėra itin ekologiška. Tačiau kitų minėtų medžiagų (augalinio pluošto, bambuko) roletų yra gana sunku rasti. Ką daryti tuomet?

Ecologo sertifikatas

Norint užtikrinti, kad tam tikri roletai iš tiesų yra ekologiški, jie turi būti sertifikuoti. Apie sumažintą roletų įtaką aplinkai rodo specialus Ecologo sertifikatas. Toks sertifikatas taip pat užtikrina, kad roletus galima naudoti kokybei jautriose vietose, t. y. ten, kur gali pasitaikyti itin alergiškų asmenų. Sertifikuotą langų uždengimą galima kabinti medicinos įstaigose, darželiuose, mokyklose, biuruose.

Sertifikatas nėra privalomas, tad norint rasti roletų, turinčių šį įvertinimą, turėsite rasti įmones, kurioms tai svarbu. Įmonės pasiūlyti produktai yra moksliškai tiriami, siekiant patikrinti, ne tik ar jų kokybė atitinka standartus, bet ir ar jų medžiagos neturi didelio poveikio aplinkai. Tyrimai atliekami vadovaujantis šiomis kategorijomis:

  • Medžiagų tinkamumas
  • Energijos suvartojimas
  • Gamybos procesai
  • Sveikata ir aplinka
  • Produkto naudojimas, teigiamos savybės
  • Produkto inovatyvumas.

Tie produktai, kurie visi atitinka sertifikato teikėjų nustatytus standartus, gauna žalios spalvos simbolį, kuriais gali žymėti savo produktus. Jei perkate internetu, šie sertifikatai bus parodyti prie produkto. Jei pirksite salone, gali prireikti paklausti pardavėjo.

Yra įvairūs būdai, kaip užtikrinti ekologiją savo namuose. Vienas iš jų gali būti sertifikatu patvirtinti roletai, turintys mažesnę įtaką aplinkai.