Ekologiškas biuras – misija įmanoma

Ekologiškas biuras – misija įmanoma

Sukūrė : -

Ekologiškas biuras – misija įmanoma

Kalbant apie ekologiją, turbūt sunkiausia jos sprendimus įgyvendinti biure. Net jei įmonė naudojasi skaitmenine dokumentų valdymo sistema, didelė tikimybė, kad neišvengiamai naudojamas biuro popierius, ne itin atsižvelgiama į perteklinį elektros, vienkartinių produktų naudojimą. Kaip tai pakeisti?

Nedideli pokyčiai

Visuomet sunkiausia – pradėti. Geriausia yra ekologiją skatinti nedideliais, vos pastebimais pokyčiais biure:

  • Jei perkate vandens butelius ar saldžiųjų gėrimų skardines, pastatykite atskirą dėžę šiai tarai: juk galite susigrąžinti depozitą ir taip pat perdirbti šias medžiagas;
  • Patikrinkite spausdintuvo nustatymus: galbūt galima panaudoti mažiau rašalo?
  • Per ryškūs šviestuvai kenkia ne tik elektros sąskaitai, bet ir darbuotojų akims: sumažinkite jų ryškumą, pasirinkite akims nekenkiančias LED lemputes;
  • Ar pastebėjote, kiek daug spausdinate dokumentų, kurie vėliau tiesiog pasimeta? Nedidelis pokytis, kaip dokumentų valdymo sistema, padėtų sekti, kiek išnaudojamas biuro popierius ir tai mažinti;
  • Nustatykite, kad kompiuterių ekranai po trumpo laiko išsijungtų užuot rodę užsklandas: tai padeda taupyti elektrą;
  • Sumontuokite judesio jutiklius mažai naudojamose erdvėse: taip nereikės prisiminti išjungti šviesas;
  • Patikrinkite temperatūrą: kai kuriais atvejais daug elektros suryja netinkamas ventiliacijos ar šildymo nustatymas;
  • Vietoje popierinių rankšluosčių, biuro virtuvėje paruoškite medžiaginius;
  • Nakčiai išjunkite visus įrenginius: nors galbūt Kalėdų metu norėtųsi palikti spingsinčią eglutę, geriau ją išjungti. Tas pats galioja spausdintuvams, kavos aparatui ir kitiems prietaisams.
  • Į biurą atneškite daugiau augalų: jie sugeria nuodingas oro daleles ir paverčia jį deguonimi, kuris skatina mąstymą, padeda susikaupti.

Mąstymo pokyčiai

Ekologija biure itin priklauso nuo ten dirbančių asmenų. Jei visi bendradarbiai po savęs nesusitvarko, visuomet palieka šviesas, spausdina nereikalingą kopijų kiekį, tuomet gali tapti itin sunku įgyvendinti pokyčius. Dėl to, viskas turi prasidėti nuo vadovų ir mažų taisyklių, pavyzdžiui, spausdinti ant abiejų pusių popieriaus užuot darius dvi atskiras kopijas, kurias vėliau turėsite susegti. Taip ne tik taupomas biuro popierius – taip vykdomas pokytis asmens mąstyme.

Galiausiai, ekologijos užtikrinimas biure priklauso nuo kiekvieno. Net jei šiuos pokyčius įgyvendinsite vienas, tai vis tiek turės tam tikros įtakos bendram biuro gyvenimui ir ekologiškumui. Tad net jei šiomis idėjomis vadovaujatės vienas, nesustokite.