Ekologija ir dviračiai: miestų ateitis

Ekologija ir dviračiai: miestų ateitis

Sukūrė : -

Ekologija ir dviračiai: miestų ateitis

Vis dar stiprėjant ekologijos svarbai, atsisukama į transporto priemonių sukeliamą taršą. Norint tai išspręsti, žmonės skatinami rinktis viešąjį transportą, eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu. Pastarąjį punktą šiais metais stipriai pradėjo skatinti įvairūs Lietuvos miestai. Po truputį dviratis tampa vis dažnesniu transporto pasirinkimu.

Tinkamos transporto sąlygos

Galima teigti, kad svarbiausia priežastis, kodėl miestuose daugėja dviratininkų, yra miestų sukuriamos sąlygos saugiai važiuoti šia transporto priemone. Pavyzdžiui, Kauno mieste dviračių takai yra nudažyti aiškiai matoma žalia spalva. Taip juos mato ne tik dviratininkai, bet ir pėstieji, vairuotojai, kurie gali taip pat prisidėti prie geresnės eismo kultūros kūrimo.

Taip pat gerinamos ir tarpmiestinės, viešojo transporto sąlygos dviračiams. Jie jau yra priimami į traukinius, „Kautra“ autobusus (užsisakius bilietą internetu) ir Kauno miesto viešąjį transportą nemokamai. Taip parodoma dviratininkams, kad jie yra gerbiami eismo dalyviai.

Dviračio priedėlis prie ekologijos

Gali iškilti klausimas, kaip dviratis prisideda prie miestų ekologijos. Suteiksime net kelis atsakymus:
• lengviau suvaldyti oro taršą, nes jie neskleidžia nuodingo anglies dvideginio į orą;
• jie panaikina perteklinį vairuotojų ir automobilių kiekį: šie žmonės persėda ant dviračių, kurie nekenkia orui, aplinkai.

Svarbu ir tai, kad Jums net nebūtina turėti savo dviratį, kad prisidėtumėte prie šio proceso: galite pasinaudoti didžiuosiuose miestuose esančia nuoma. Užuot sėdę į automobilį, kad pasiektumėte už 10 minučių kelio esančią vietą, galite tiesiog nuvykti išnuomotu dviračiu.

Galimi pokyčiai

Natūralu, kad vis dar yra žmonių, kurie dvejoja sėsti ant dviračio. Dėl to gali būti kaltas toli esantis darbas, mažai galimybių saugiai palikti dviratį ar vis dar vyraujantis automobilių vairuotojų nepalankumas dviratininkams.

Norint tai pakeisti, miestai turėtų suteikti daugiau dviračių saugojimo vietų, sutvarkyti dviračių takus. Tačiau to gali neužtekti: turi pasikeisti ir visuomenės požiūris į šią transporto priemonę. Geriausias būdas tai padaryti – pradėti nuo savęs. Pirmiausia, jums reikės pagal poreikius tinkamo dviračio.

Pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje Bikko.lt dviratis turi net kelias specifikacijas: jis gali būti skirtas miestui, kalnams, plentui, triukams. Išsiaiškinę, kurio tipo reikės, susiraskite jums geriausiai tinkantį dydį. Jei keblu tai padaryti, pasitarkite su parduotuvės specialistais. Jie taip pat patars, kokių priemonių reikia dviračio priežiūrai.

Siekiant, kad miestai neskendėtų smoge, vis daugiau galimybių suteikiama dviračių vairuotojams. Pasirinkite sau tinkamą dviratį ir galėsite taip pat prisidėti prie šios ateities kūrimo.