Dažniausios patalpų vėdinimo klaidos

Dažniausios patalpų vėdinimo klaidos

Sukūrė : -

Dažniausios patalpų vėdinimo klaidos

Reguliarus patalpų vėdinimas yra svarbi namų ar darbo vietos priežiūros procedūra tiek vasaros, tiek žiemos sezonų metu. Moksliniai tyrimai rodo tiesioginį ryšį tarp žmogaus savijautos ir oro, kuriuo jis kvėpuoja kokybės. Sandariuose pastatuose sutrikdoma oro cirkuliacija ir aukšta temperatūra sukuria sąlygas kauptis drėgmei ir įsiveisti pelėsiniams grybeliams. Ilgainiui tai gali pakenkti žmogaus sveikatai įvariais būdais. Nepaisant aplinkybės, jog daugelis žmonių supranta vėdinimo svarbą, šioje kasdieninėje praktikoje dažnai pasitaiko klaidų.

 

Vėdinimo praktikos kylančios iš klaidingų įsitikinimų

 

Nepavyzdinga patalpų vėdinimo praktika ar įpročiai dažnai kyla iš įvairių klaidingų įsitikinimų. Žmonės ilgą gyvenimo laiką buvę senesnės statybos pastatų gyventojais gali susidaryti klaidingą įspūdį, kad patalpų vėdinimas yra savaiminis procesas vykstantis orui cirkuliuojant per tarpus sienose ar per kitas angas.

 

Tokiu įsitikinimu besivadovaujantys asmenys gali neįvertinti pastatų sandarumo, kuriuo pasižymi modernios architekatūros statiniai. Visai įmanoma, kad tokiame įsitikinime slypėjo tiesos sovietmečiu, tačiau net ir sovietmečio laikais pastatytų daugiabučių namų gyventojai dabartiniu metu privalo įvertinti plačiai paplitusius renovacijos darbus ir jų įtaką oro cirkuliacijai pastate.

 

Po renovacijos darbų net ir senesnės statybos pastatas gali tapti daug sandaresnis negu jis yra buvęs iki tol. Tai be abejonės atsilieps oro cirkuliacijai vykstančiai pastato viduje. Patalpų vėdinimas atsidarius langus šioje situacijoje taip pat nėra išeitis. Trijų valandų vėdinimo atsidarius langus efektas gali išnykti per pusvalandį. Atvėrus langą žiemos sezonu iš patalpų lengvai pašalinama šiluma ir toks vėdinimo būdas neizoliuoja pastato vidaus nuo išorinio triukšmo.

 

Prastos vėdinimo praktikos pasėkmės

 

Neišvėdintose patalpose susikaupus prastos kokybės orui kaupiasi ne tik drėgmė ir pelėsis. Šioje situacijoje atsiranda palankesnės sąlygos veistis parazitams ir kauptis alergenams. Tinkamai neišvėdintų patalpų pasėkmės žmogaus fiziologinei ir psichologinei sveikatai įtraukia sumažėjusį produktyvumą, nuovargį, prastą koncentraciją ir pagrindinę alerginę ligą – bronchinę astmą.

 

Puiki alternatyva prastoms vėdinimo praktikoms yra vėdinimas pasitelkus kondicionavimo sistemas, tokias kaip freoninė vėdinimo sistema ar vandeninė vėdinimo sistema. Tai praktiški, efektyvūs energijos išlaidas ir gamtą tausojantys pasirinkimai padėsiantys išvengti problemų sutinkamų prastos oro cirkuliacijos atvejais.

One Comment